Статті

6 ознак, що вам пора змінити роботу

Зміна роботи — непросте рішення. Ніхто не знає напевно, чи буде така зміна на краще, чи принесе вона удачу і розвиток. Зорієнтуватися у стані ринку праці і підшукати нову вакансію може допомогти кар'єрний консультант, рекрутер або перевірена консалтингова компанія.

Але як зрозуміти, що це буде правильним кроком саме для вас і саме зараз? Коли варто ризикувати стабільністю заради нової роботи?

Щоб допомогти вам прийняти правильне рішення, ми підготували список важливих ознак, за якими ви зрозумієте, що змінити місце роботи буде найкращим вибором.

 1. «Скляна стеля» у розвитку

  Можливо, ви вже домоглися помітних успіхів на своїй посаді і маєте заслужений статус професіонала, але нових можливостей проявити себе у вашій компанії немає. Просто нікуди рости або керівництво з якоїсь причини свідомо вас обмежує.

  Вам не дають можливості реалізовувати свої ідеї, які не доручають нові проєкти або напрямки. А ви відчуваєте, що переросли свою посаду, що здатні на більше і хочете проявити себе у нових завданнях. Якщо розумієте, що готові до нових висот, може варто пошукати інше поле для своєї активності?

 2. Професійне вигорання

  Якщо ваш інтерес до вашої роботи і діяльності в цілому не пропав, але виконувати її стало все складніше, і вона стала викликати тільки негативні емоції — цілком можливо, що вас здолало професійне вигорання). Як правило, це відбувається після тривалих стресів і перевантажень на роботі. Варто замислитися над тим, щоб трохи змінити свій темп роботи і навантаження, не змінюючи при цьому професії.

  Ви можете знайти роботу в іншій компанії, з іншими обов'язками або в інший професійній сфері, або ж змінити посаду, при цьому залишаючись у своїй нинішній організації. Або ж кардинально змінити професію і сферу зайнятості, якщо ви давно про це думали. У будь-якому випадку буде корисним трохи видозмінити вашу діяльність, щоб ваш організм міг «перезавантажитися», відновити ресурси і повернути інтерес до вашої роботи.

 3. Апатія і залежності

  Якщо протягом тривалого часу ви перебуваєте в пригніченому стані, ловите себе на постійному небажанні працювати, взагалі щось робити для свого розвитку і рухатися вперед. Якщо ваша продуктивність дуже низька і у вас з'явилися різного роду залежності (поїдання солодощів, алкоголь, «залипання» на відеоіграх, перегляді серіалів, телевізора), це може говорити про те, що ваша робота вам нецікава.

  Якщо немає інших причин особистого характеру, така поведінка зазвичай з'являється, коли людина не бачить сенсу у своїй діяльності, вона їй не цікава, і життя стає настільки болісним і нудним, що постійно відчувається потреба хоч чимось себе розважити. Це ситуація «болота». Вас засмоктала рутина або нецікава робота. Значить, пора себе струсити і рухатися далі!

  Найкращий вихід у такій ситуації — знайти цікавішу роботу, яка поверне вам інтерес до реального життя. Щоб захотілося вставати вранці і брати участь в якійсь цікавій вам діяльності, приносити користь суспільству й одночасно втілювати свої ідеї та здібності в життя. Як знайти роботу, яка приносить радість, можна почитати тут.

 4. «Токсичні» відносини з колегами

  Якщо відносини у колективі конфліктні і напружені, це впливає на кожного співробітника. Навіть якщо ви у самих конфліктах не берете участі. А якщо ви втягнуті в «токсичні» відносини з колегами або начальством, де вас не поважають, принижують або ображають, поширюють про вас плітки, висміюють і т.д., то залишатися в такій компанії — дуже руйнівна справа для психіки. Не кажучи вже про те, що бути продуктивним і домагатися хороших результатів, постійно відчуваючи стрес, вкрай складно. Швидше це призведе до вигоряння, розхитаних нервів і проблем зі здоров'ям. Тому ви принесете собі більше користі, якщо знайдете іншу роботу, де ви зможете знайти однодумців і будете з радістю працювати в команді.

 5. Погіршення умов

  Якщо ви помітили, що ваші результати стають гіршими, навантаження зростає, або роботи і відповідальності стає більше, а вільного часу менше, і підвищення зарплати немає і не передбачається. Ви працюєте на зношення, на межі можливостей, але навіть це не цінується роботодавцем. А може бути і гірше — керівництво застосовує штрафи, посилює умови роботи, «закручує гайки». Чи варта гра свічок у такому випадку?

 6. Розбіжності з курсом компанії

  Бувають ситуації, коли роботодавці вносять зміни в напрямок бізнесу, в робочий процес, у формат розвитку або головні цінності компанії. І якщо це суперечить вашим принципам та інтересам і вам доводиться «ламати» себе, це не найкращий спосіб професійного розвитку. У таких випадках залишатися на нинішній роботі буде важко і руйнівно в усіх відношеннях. Як для вас, так і для компанії і колективу. Набагато кращим рішенням буде знайти більш відповідну посаду і компанію, де і ви зможете реалізуватися, і ваші зусилля зможуть принести користь і будуть оцінені по достоїнству.

Що робити, щоб ваше звільнення пройшло гладко, з найменшими втратами і найбільшою користю, можна почитати тут.

Бажаємо вам зробити правильний вибір і рухатися вперед до нових кар'єрних вершин!