Статті

7 способів втратити пропозицію роботи в останню хвилину

Іноді кандидати втрачають пропозицію роботи в останній момент, успішно пройшовши всі етапи інтерв'ю і навіть домовившись про дату виходу. Кожен може втратити хорошу пропозицію, випадково помилившись або не до кінця продумавши наслідки своїх дій.

PowerPact HR Consulting рекомендує звернути увагу на кілька невдалих ситуацій, які можуть привести до скасування домовленостей в останній момент і перешкодити вам отримати роботу.

7 способів втратити пропозицію про роботу в останню хвилину:

  1. Ви можете втратити пропозицію про роботу, якщо спробуєте змінити умови, про які ви домовилися, вже після того, як погодилися прийняти пропозицію. Тим більше, якщо ви вже підписали угоду і погодили дату виходу на роботу. Так було в ситуації, коли запрошений кандидат, домовившись про все з компанією-роботодавцем, за тиждень до виходу попросив перейменувати свою майбутню посаду, щоб вона відповідала вищому рівню. Більшою мірою компанії відмовляють з тієї причини, що невідомо чого чекати від такого непередбачуваного співробітника в майбутньому, якщо він так швидко змінює свої рішення.
  2. Компанії досить часто відхиляють своє запрошення, якщо кандидати після всіх домовленостей починають торгуватися, говорять про підвищення рівня зарплати або вимагають додаткових привілеїв. Особливо якщо маніпулюють наявністю пропозиції від іншої компанії. Не завжди роботодавці сприймуть позитивно таку тактику і лише в особливій зацікавленості в вас, як у дуже цінному фахівцю. В інших випадках це швидше відштовхне розташування потенційного роботодавця.
  3. Ви можете втратити хорошу пропозицію, якщо відмовитеся виконувати тестове завдання або пройти тестування. І тим більше, якщо пообіцяєте виконати, і не надішлете його роботодавцю. У багатьох випадках роботодавці не хочуть розглядати кандидатів, які не хочуть серйозно поставитися до конкурсного відбору, а значить, не сильно зацікавлені в отриманні цієї роботи.
  4. Якщо ви вказали неправдиві факти в своєму резюме, які мають важливе значення — продовжили терміни своїх попередніх робіт, вказали дипломи і сертифікати, які насправді не отримували, вказували роботу або проекти, які не виконували і т.п. Все це перевіряється рекрутерами компанії, разом з рекомендаціями, особливо на ключові і відповідальні посади, тому ви неодмінно позбудетеся пропозиції про роботу, коли обман розкриється.
  5. Можна втратити пропозицію про роботу, якщо довго тягнути з відповіддю. Якщо ви не відповідаєте роботодавцю кілька днів, це можуть сприйняти як відмову або незацікавленість. Якщо потрібен час на роздуми, намагайтеся домовитися про конкретну дату, коли ви дасте відповідь, і не порушуйте терміни.
  6. Якщо ви не розумієте різниці між першим інтерв'ю і наступними етапами відбору. В першу зустріч ви дізнаєтеся в цілому про компанію і вакансію, а роботодавець або рекрутер дізнається основну інформацію про вас і ваш професійний досвід. На наступних етапах від потенційних працівників очікують побачити розуміння основних проблем і завдань майбутньої роботи, та найближчих цілей компанії, а також почути актуальні і продумані питання. Роботодавець повинен побачити, що конкретно може запропонувати кандидат, якщо візьметься за цю роботу, і що ви розумієте, що від вас очікує компанія. Якщо це вам не вдається, ви навряд чи отримаєте запрошення.
  7. Останній, але все ж актуальний спосіб, на який звертають увагу сучасні роботодавці. Ви можете втратити роботу, якщо розмістите в соц. мережах щось невдале, образливе для якихось людей або що показує вас в не найкращому світлі. А також якщо опублікуєте, що отримали нову роботу, ще до того, як приступили або домовилися з роботодавцем остаточно. Краще відкласти це до моменту виходу на роботу.

Будьте уважні до всіх етапів відбору на нову роботу, і ви не втратите найкращу пропозицію!