Статті

Початок кар'єрного шляху: поради початківцям

  Коли досвіду роботи ще немає, багато хто стикається зі складнощами з працевлаштуванням. Починати кар'єру в ситуації високої конкуренції і непростій економічній ситуації фахівцям-початківцям нелегко, тому корисними можуть стати нестандартні підходи до отримання потрібного досвіду.

У молодих фахівців є безліч способів звернути на себе увагу, зацікавити потенційного роботодавця і отримати цінний досвід роботи. Пропонуємо найдієвіші з них. Вибирайте найбільш підхожі, виходячи із специфіки вашої професії.

1. Відвідуйте виставки та ярмарки вакансій

Цей спосіб дозволить дізнатися про роботодавців з перших вуст, допоможе завести нові і корисні знайомства, і отримати доступ відразу до великої кількості пропозицій. Також ви зможете отримати уявлення про ситуацію на ринку праці в вашій сфері.

2. Спілкуйтеся на спеціалізованих форумах і блогах

Виберіть якісні та пізнавальні ресурси по вашій спеціалізації, вивчайте матеріали та новини, беріть участь в обговоренні актуальних питань, діліться інформацією та своїми напрацюваннями, показуйте свої роботи та ідеї. Це не тільки дозволить вам дізнатися про практичний досвід професійних колег, а й налагодити контакти, розширити коло знайомств, і зарекомендувати себе як знаючого і активного фахівця. Будьте ініціативні, пропонуйте рішення і свою допомогу — і незабаром вас помітять і можуть запросити попрацювати в команді.

3. Станьте помічником досвідченого професіонала

Допомагаючи професіоналу, який вже багато досяг і знає свою справу, ви багато чому навчитеся. Навіть виконуючи на перших порах прості завдання, ви зможете отримати поради від досвідченого наставника і, одночасно спостерігаючи за його роботою, переймати практичні знання і вникати в тонкощі своєї професії. До того ж попрацювавши помічником в потрібній вам сфері, набагато легше просунутися на наступну позицію або піти в самостійне плавання.

4. Беріть участь у конференціях

Відвідуючи спеціалізовані конференції, ви за короткий час отримаєте багато знань від успішних професіоналів і розширите уявлення про свою професію і кар'єру. Ви зможете підвищити свою цінність, як фахівця, отримаєте цінну інформацію від професіоналів своєї справи, і зможете познайомитися з багатьма фахівцями у вашій сфері.

5. Беріть участь у конкурсах та акціях, волонтерських проектах

Участь у різних конкурсах і волонтерських проектах дасть вам можливість отримати початковий досвід роботи і зарекомендувати себе. За підсумками проектів збирайте позитивні відгуки або рекомендації. Успішно взявши участь і продемонструвавши свої здібності, ви зможете отримати пропозицію про подальшу співпрацю.

6. Починайте як фрілансер

Цей шлях підходить не для всіх професій, але якщо така можливість є — використовуйте її, поки не знайшли постійного роботодавця. Так ви навчитеся самостійно працювати, зможете розвиватися в своїй справі і отримувати різноманітний досвід. При цьому напрацьовуєте своє портфоліо або базу виконаних проектів, і встановлюєте професійні зв'язки.

7. Створіть свій власний проект (продукт)

Реалізуйте власну ідею (проект, продукт і т.д.) і знайдіть спосіб показати її світу — наприклад, викладіть в інтернеті на спеціалізованих сайтах або форумах з проханням до більш досвідчених колег дати вам зворотний зв'язок. Це дасть вам шанс заявити про себе, показати, на що ви здатні в якості спеціаліста, а також отримати цінну інформацію і критику від знавців. Це дасть розуміння, як вам вдосконалюватись далі, як реалізувати вашу ідею або зможе зацікавити потенційних роботодавців.

8. Виконайте безкоштовну роботу

Запропонуйте виконати роботу безкоштовно в невеликому або некомерційному проекті, в студентських ініціативах або в якості фрілансера. Так ви отримаєте цінний і необхідний вам досвід, поповните портфоліо або зберете схвальні відгуки про свою роботу. Важливо виконувати роботу якомога якісніше, адже це ваша перша можливість продемонструвати свої здібності та потенціал, а за результатами вашої праці вас будуть оцінювати майбутні роботодавці.

Використовуйте всі можливості, будьте активні і наполегливі, ставте цілі і рухайтеся до них – і у вас все вийде!