Статті

Фатальні помилки при працевлаштуванні

Іноді кандидати роблять непоправні промахи, щоб отримати роботу в хорошій компанії. Часто це трапляється, коли людина не замислюється про наслідки спілкування на інтерв'ю з потенційним роботодавцем і не досить серйозно ставиться до інформації, яку він надає. Це може не тільки перешкодити претендентові отримати жадану посаду, а й скласти про нього погане враження і негативно позначитися на подальшому працевлаштуванні.

Перед тим як презентувати себе роботодавцям, HR-менеджери рекомендують проаналізувати «слабкі місця» в своїй біографії і ретельно підготуватися до співбесіди.

Які дії призводять до негативних результатів:

 

1) Брехня про будь-які біографічні факти

Наприклад брехня про освіту або попередній досвід роботи. Іноді кандидати хочуть прикрасити свою кваліфікацію, освіту і досвід роботи або «підігнати» їх під вимоги роботодавця. Але практично всі ці факти легко можна перевірити при оформленні, переглянувши документи, дипломи і сертифікати. А брехня про досвід та знаннях практично завжди з'ясовується в перші місяці роботи. Також інформацію про обов'язки, зарплату, посади на попередніх роботах, про причини звільнення і інші факти часто фахівці з підбору персоналу уточнюють при зборі рекомендацій. Тому розбіжність в наданих даних завжди негативно відбивається на іміджі здобувача і веде до відмови.

Тому не варто в інтерв'ю називати інші дати або тривалість навчання, говорити про освітні курси, які ви не проходили, розповідати про роботу, яку не виконували.

 

2) Невідповідність поведінки і резюме

Вибираючи співробітника, підбирають не тільки фахівця, що володіє потрібним функціоналом, але і особистість. Перебільшувати особистісні якості і створювати помилковий імідж без шкоди для працевлаштування можна лише в невеликих нюансах. Але в цілому, грубі невідповідності обов'язково поставлять під сумнів адекватність кандидата або створять негативне враження. Якщо робота офісна — приходьте тільки в діловому одязі; якщо ви характеризуєте себе пунктуальним — обов'язково приходьте вчасно; якщо амбітним і тим, що не боїться викликів — не відмовляйтеся виконати тестове завдання; цілеспрямована людина повинна зуміти привести приклад досягнутих цілей і т. д.

Найгірше, що можна продемонструвати на співбесіді — пристрасть до шкідливих звичок, незацікавленість в роботі і самій співбесіді, зверхнє ставлення до інтерв'юера, бажання отримати будь-яку роботу.

 

3) Інформація в соцмережах

Навіть якщо кандидат не вказує посилання на свої профайли в резюме, рекрутери, як правило, намагаються переглядати їх самостійно. За сторінками в соціальних мережах можна скласти думку про спосіб життя, інтереси і діяльність людини. Погано позначається на іміджі фахівця різкі коментарі та статуси, недоречні для відкритого доступу фотографії і т. д.

 

4) Звернення безпосередньо до керівництва

Бажання обійти рекрутера або ж рекрутингове агентство, щоб безпосередньо поспілкуватися з особами, які приймають рішення про прийом на роботу, практично завжди сприймається негативно. Особливо, якщо зустріч з менеджером з персоналу вже відбулася, але з якихось причин вас не запросили для проходження подальших етапів. У будь-якому випадку інформація про розглянутих кандидатів завжди зберігається в компанії і доступ до неї отримують всі зацікавлені особи. Якщо про кандидата склалося несприятливе враження, ця інформація може передаватися по внутрішнім зв'язкам і в інші компанії.

Якщо ж компанія-роботодавець доручає підбір персоналу рекрутинговій агенції, то це з самого початку передбачає мінімальний контакт з претендентами, і порушення цієї умови викликає у роботодавців негативний ефект. У той же час кандидати рекомендовані рекрутерами агентства мають більше шансів на успішне працевлаштування.

 

5) Маніпулювання

Старання впливати на рекрутера психологічними прийомами призводить тільки до потрапляння в «чорний список» кандидатів. Приклади найгірших маніпуляцій для отримання роботи — тиснути на жалість, лестити і фліртувати з інтерв'юером, згадувати знайомства з впливовими особами, ставити умови, щоб прискорити прийняття рішення роботодавцем, вимагати особливого ставлення на етапі проходження відбору і т. п.

 

6) Непідготовленість до інтерв'ю

Це не найбільший промах, однак і це може відняти шанси на отримання роботи. Як правило, завжди погіршує враження, коли кандидат нічого не дізнався про компанію, в яку його запросили на зустріч, не може відповісти на поставлені запитання, а також, якщо відсутні будь-які питання до потенційного роботодавця, крім питання про зарплату. Зацікавлений кандидат дізнається про бажану роботу і компанію якомога більше, а підхід до роботи відбивається саме в питаннях, які задає здобувач роботодавцю.