Статті

Як побудувати кар'єру: корисні поради

Якщо ваша мета — просування кар'єрними сходами, і ви хочете вирости до керівної посади, над цим слід працювати від самого початку роботи. Наші рекомендації розкажуть, які дії обов'язково приведуть до успішного розвитку кар'єри.

  1. Постійно підвищуйте свій професіоналізм, вивчайте всі тонкощі своєї роботи. Компетентність повинна проявлятися у кожному вашому кроці, аж до дрібниць. У жодному разі не працюйте абияк, завжди доводьте усі справи до кінця. Не розслабляйтеся навіть там, де це собі дозволяють ваші співробітники чи попередники. Так ще помітніше будуть проявлятися переваги саме вашої праці.
  2. Розширюйте свою спеціалізацію, освоюйте нові технології і все, що допомагає зробити вашу працю більш ефективною, і що розвиває діяльність компанії. Адже у наш час інформація, технології і способи ведення бізнесу швидко застарівають, і щоби не залишитися на узбіччі, потрібно постійно йти в ногу з часом, освоюючи нове.
  3. Приділяйте увагу відносинам з керівниками. Особистісний фактор відіграє важливу роль в кар'єрному просуванні, навіть якщо професійні якості й заслуги співробітників рівні. Мова не про дружбу з начальником, а про правильно вибудувані відносини на основі поваги, довіри й доброзичливого ставлення. Якщо ви будете тією людиною, на яку керівник може покластися, довіряти і спілкуватися без ускладнень — ваші шанси на отримання хорошої посади, перспективного направлення чи проекту набагато підвищаться.
  4. Проявляйте помірну амбітність. Показуйте свою зацікавленість у розвитку вашої справи, пропонуйте нові ідеї і беріться освоювати нові напрямки. Не бійтеся брати на себе відповідальність, організовувати й брати під свою опіку важливі питання й заходи. Так ви зарекомендуєте себе потенційним керівником і при появі відповідної вакансії керівництву буде вже очевидно, хто її повинен зайняти.
  5. Будьте лояльні до корпоративної культури своєї компанії. Будьте частиною своєї організації — розділяйте її цінності й етику, підтримуйте спільні цілі, поважайте і зберігайте всі здобутки, підтримуйте репутацію і бренд фірми. Також беріть участь у неробочих заходах і подіях, важливих для компанії. Все це важливо, якщо ви хочете розвиватися разом із цією компанією, й особливо якщо хочете бути у керівному складі.
  6. Будьте готові гідно представляти свою компанію, вибудовуйте відповідний імідж. Компанії цінують співробітників, які можуть їх (ці компанії) представити на високому рівні. Тому використовуйте будь-які можливості участі у виставках, конференціях, інших заходах у своїй галузі, взаємодійте із засобами масової інформації тощо.

Не ігноруйте ці ключові фактори для створення успішної кар'єри, і ваше зростання буде неминучим результатом ваших зусиль.