Статті

Як знайти нові можливості для професійного розвитку

Кожен хоче жити краще, але не всім легко знайти можливості поліпшити своє професійне і матеріальне становище. Здається, що не володіючи якимись цінними здібностями, знаннями або зв'язками, це неможливо. Але навіть якщо у вас є робота, а перспектив не передбачається, або життя і зовсім схоже на день бабака — завжди є можливості, які допоможуть самореалізуватися і якісно поліпшити своє життя.

У цій статті ми розповімо, як побачити і використовувати нові можливості для особистого та професійного розвитку.

1. Знайдіть своє покликання

Займаючись своєю улюбленою справою, ви завжди сповнені ентузіазму, драйву і бажання працювати і розвивати свою діяльність. Якщо цього немаєпошукайте, у чому ваша пристрасть. Від чого у вас загоряються очі і ви готові працювати, не помічаючи часу і втоми? Покликанняце те, що ви робите з радістю і без примусу. Адже ви реалізуєте вашу власну потребу. І якщо це приносить користь комусь щеце може стати вашою професією або додатковим напрямком самореалізації.

Дайте собі відповіді на питання:

  • Чим би ви займалися, якби вам не потрібно було думати про гроші?

  • Робили б ви цю роботу, якби вам за це не платили?

  • Яке заняття приносить вам радість?

  • Якими особливими якостями ви володієте? Що в вас цінують інші люди і ви самі в собі?

  • Яка ваша діяльність приносила б користь людям?

Об'єднайте свої відповіді, і ви визначите своє покликання.

2. Шукайте свою «точку тяжіння»

Зверніть увагу, про що ви найчастіше думаєте? Що вас хвилює і тривожить? Які теми є вашим постійним інтересом? Про що ви намагаєтеся дізнатися більше, багато читаєте, слухаєте, дивитесь фільми? Цеваша точка тяжіння. Почніть цілеспрямовано розвивати свій інтерес на практиці – придумайте проект на підставі вашого інтересу. Можна почати з малого, реалізуйте свою ідею в невеликому масштабі, а в процесі втілення ви побачите нові можливості, як її розвинути. На відміну від створення мрії в уяві, ви будете отримувати зворотний зв'язок від реального світу, а тому швидше зрозумієте, що потрібно для розвитку вашого проекту.

3. Створюйте ідеї

Більше 90% стартапів реалізують не унікальні ідеї. Це означає, що кожен з них створює щось своє на основі вже створеногопокращуючи, змінюючи і модернізуючи вже придумане раніше.

Щоб знайти нову ідею, вивчайте бізнес-ідеї в сфері, яка вас цікавить. Шукайте, що можна поліпшити/допрацювати. Думайте, як взяти найкращі напрацювання та сильні сторони існуючих продуктів або послуг, і об'єднати їх в новій якості? Або як застосувати цінну ідею в зовсім іншій сфері? Аналізуйте вже реалізовані ідеї і включіть в них свою творчість.

4. Пропонуйте рішення

Вивчивши вже працюючі проекти та ідеї, знайдіть які проблеми і недопрацювання в них є. Ви можете придумати ідею модернізації проекту або додаткову послугу чи продукт, які нададуть допомогу вже працюючому бізнесу. Або ж шукайте рішення, які допоможуть впоратися з проблемними питаннями. Як люди, так і бізнес платить за рішення проблем. Успішна ідея допомагає усувати чужі проблеми.

5. Моделюйте критичну ситуацію

Уявіть, що ви втратили все, що маєтегроші, роботу, будинок, друзів і допомогу родичів. У вас є тільки ви, ваші знання, вміння та здібностіваші внутрішні ресурси. Що ви будете робити, щоб вижити, якщо нема до кого звернутися за допомогою?

Опинившись в екстремальній або безвихідній ситуації, наш мозок здатний знаходити нестандартні рішення. Створіть таку ситуацію в уяві і максимально програйте її в своїй головіі ви отримаєте такий же результат. Вибирайте найкорисніші та екологічні рішення, які не тільки здатні допомогти вам вижити і ефективно поліпшити своє життя, а й будуть корисні оточуючому світу. Їх реалізація принесе справжній успіх.

6. Спільні зусилля

Об'єднуйте зусилля з іншими людьми. Від запуску власних проектів багатьох зупиняє відсутність грошей, спонсорів, потрібних навичок або часу. Але в більшості випадків, їм просто потрібні помічники. Шукайте можливості, чим вам можуть допомогти інші фахівці в реалізації ваших ідей, і як ви можете бути корисні для них. Послуга за послугу до сих пір прекрасно працює.

Наприклад, вам можуть допомогти в розробці або втіленні вашої бізнес-ідеї, в створенні вашого унікального продукту або проекту, а ви допомагаєте донести їх ідеї до замовників і потенційних клієнтів або робите їм додаткову рекламу. Об'єднуйте зусилля та інтереси, знаходьте способи взаємовигідного співробітництва командна робота швидше і ефективніше приведе до успіху!