Статті

Як влаштуватися на роботу після тривалої перерви

Якщо у вашій кар'єрі утворилася довга перерва, то при пошуку роботи ви починаєте програвати на тлі інших претендентів з безперервним трудовим досвідом. Можливо, ви стикаєтеся з недовірою рекрутерів або рідко отримуєте запрошення на співбесіди.

Щоб зацікавити роботодавців у такій ситуації, доведеться докласти деяких зусиль. Зараз важливо довести свою цінність як фахівця і не програти на фоні інших претендентів.

1. Не варто робити нестандартне резюме і прибирати всі дати минулих місць роботи або вигадувати неіснуючих роботодавців, щоб приховати тривалу перерву в роботі. Як правило, рекрутери не поспішають розглядати таких кандидатів і більш схильні розглядати хронологічні резюме, а дані про роботодавців часто перевіряються.

2. Кращим варіантом буде максимально повно показати в резюме свою кваліфікацію як спеціаліста, і по можливості описати, чого нового ви навчилися за час перерви. Можливо, ви отримали додаткову освіту, відвідали курси за спеціальністю, освоїли нові програми або вивчили іноземну мову. Якщо працювали фрілансером, обов'язково вкажіть свої досягнення або продемонструйте частину виконаних робіт або проектів.

3. При особистій співбесіді приготуйтеся докладно розповісти про причини вашої перерви в кар'єрі. Продумайте лаконічне і доречне пояснення, щоб це звучало зрозуміло для рекрутера і в той же час не викликало сумнівів у вашому серйозному ставленні до роботи. Зазвичай шанобливо hr-менеджери ставляться до таких причин, як: догляд за маленькою дитиною або хворим родичем, переїзд або інші сімейні обставини, а також підвищення кваліфікації та навчання.

4. Якщо ваш період без роботи від кількох місяців до півроку (максимум рік) — доречним поясненням для багатьох висококваліфікованих професій може стати пошук підходящої вакансії і небажання витрачати час на недостатньо відповідні місця роботи. Невдала спроба власного бізнесу не завжди сприймається позитивно, однак важливо показати ті досягнення, які були досягнуті. Зверніть увагу рекрутерів на отримані вами знання і вміння, а також новий і цінний досвід, які можуть стати в нагоді на новій роботі.

5. При зустрічі важливо продемонструвати, що в професійному плані ви не втратили кваліфікацію, незважаючи на перерву, і обізнані в новітніх змінах у вашій області.