Статті

Як зацікавити собою роботодавця, якщо тобі за 40

Багато хто вважає, що знайти хорошу роботу після 40 років дуже складно через конкуренцію з більш молодими претендентами. Дійсно, багато роботодавців звертають увагу на вік кандидатів. Але в багатьох випадках зрілий вік можна зробити своєю перевагою.

Незважаючи на те, що згідно із законом заборонено відмовляти кандидату через невідповідний вік, в реальності влаштуватися на хорошу і високооплачувану роботу «віковим» кандидатам часто заважають стереотипи, які склалися у суспільстві. Прийнято вважати, що люди старшого віку менш працездатні, повільно навчаються новому, частіше беруть лікарняні і непросто пристосовуються до нововведень і мінливих ситуацій в бізнесі.

Тому, щоб працевлаштування було успішним, важливо розвінчати ці «міфи», які можуть стати перешкодами у вашій роботі, та показати свої достоїнства і переваги, як в резюме, так і при особистій зустрічі.

Багатий досвід і професіоналізм

До 40-45 років ви напевно маєте багатий і різноманітний досвід в різних компаніях, а можливо і в декількох професійних областях. Але буде помилкою робити з резюме детальну автобіографію на 5 аркушів. Щоб показати свою цінність роботодавцю, в резюме варто виділити досвід і досягнення в тому напрямку, який відповідає вакансії, в якій ви зацікавлені, і грамотно його подати.

Якщо місць роботи було багато і не всі мають значення для нинішньої роботи, вкажіть їх коротко або узагальніть однієї, або декількома фразами. А в окремому блоці опишіть свій функціональний досвід і досягнення, отримані за весь трудовий шлях – саме ті, які важливі для потрібної вам посади. Наприклад, можна виділити такі блоки як: управлінський досвід, досвід в продажах, організаторський досвід, робота в обслуговуванні клієнтів, викладацька діяльність і т.д. Вказуйте все, що покаже ваше знання специфіки майбутньої роботи і вашої професійної сфери. Це допоможе роботодавцю побачити в вас саме того професіонала, якого він шукає.

Робіть акцент на сильних сторонах

Якщо ви зробили мудрий вибір на користь такої посади і області, в яких цінуються ваші знання і досвід, другий крок – це показати їх роботодавцю. Вказуйте в резюме і говоріть на співбесіді про свої унікальні і цінні знання, навики та уміння, про достоїнства і сильні сторони, які притаманні вам саме завдяки вашому багаторічному досвіду і зрілому віку. Розкажіть про ситуації, які показують прояв цих якостей і умінь у вашій робочій практиці. Наприклад, надійність, серйозне ставлення до роботи, сумлінність, вміння якісно працювати на результат, (що ви можете підтвердити минулими досягненнями), розвинені комунікативні навички, вміння бути гнучким і неконфліктний в колективі і т.п.

Не забудьте про особисті відомості, наприклад дорослі і самостійні діти та усталений побут є вашим плюсом, в порівнянні з молодими людьми. Можете мимохідь згадати про відсутність проблем (сімейних, фінансових або проблем зі здоров'ям), якщо це насправді так. Можливо, цим ви розвіє неозвучені побоювання інтерв'юерів.

Також вашими перевагами є розуміння, що вам потрібно від роботи, в якій роботі бачите себе, відсутність зайвої амбіційності і бажання швидкого кар'єрного росту, які властиві сучасним молодим працівникам. Покажіть, що ви зацікавлені в довгостроковому співробітництві і надійному роботодавці, і це є вашим основним пріоритетом.

Будьте сучасними

Важливо показати роботодавцям, що ви йдете в ногу з часом, вмієте користуватися сучасними програмами і пристроями (інтернет, скайп, е-мейл і т.д.), продовжуєте отримувати нові знання і навички. Великим плюсом буде, якщо ви час від часу відвідуєте семінари, підвищуєте кваліфікацію і орієнтуєтеся в нових знаннях у вашій області. Це допоможе розвіяти міф про те, що ви не здатні навчатися новому, і орієнтовані тільки на відсиджування робочих годин, чекаючи пенсії, а навпаки зацікавлені в активній роботі.

Зовнішній вигляд і внутрішній настрій

Велику роль відіграє сприйняття вашого цілісного образу. На співбесіді не акцентуйте увагу на віці, намагайтеся приділити увагу доглянутому зовнішнім виглядом і одязі, і своєму настрою. Завдяки впевненості в собі, бадьорому і життєрадісному вигляду, ви покажете себе молодим і сповненому сил, незважаючи на реальний вік. Те, як ви себе відчуваєте, безпосередньо впливає на сприйняття вас оточуючими.

Налаштовуйтеся на успіх, будьте впевненим, гнучким і активним при пошуку роботи – і позитивний результат вам забезпечений.