Статті

Як вигідно описати в резюме свої достоїнства

У хорошому резюме обов'язково потрібно вказувати свої сильні сторони і професійні якості. Для роботодавця важливо бачити, що ви підходите під потрібну посаду, а для кандидата — це можливість виділитися серед маси претендентів з універсальними навичками.

Абсолютно неефективно вказувати стандартні якості, які зараз вказують в кожному резюме: відповідальність, здатність до навчання, комунікабельність, пунктуальність, працездатність, стресостійкість та ін. Всі рекрутери та роботодавці розуміють, що це шаблонні слова, які кандидати вписують для створення потрібного образу і не факт, що вони відповідають дійсності.

Як же вказати свої переваги так, щоб їх помітив потенційний роботодавець?

В першу чергу необхідно орієнтуватися на вимоги вакансії. Для кожної посади і сфери роботи потрібні різні здібності та якості особистості. І є ті, які не важливі або небажані. Для керівних посад важливі лідерські та організаторські якості, для соціальних професій, пов'язаних зі спілкуванням, фахівців з реклами, PR та продажу необхідні розвинені комунікативні навички, ініціативність та енергійність, а для роботи з машинами і цифрами — уважність і посидючість, і т. д.

Уявіть особистість кандидата, якого б взяли на цю посаду. Опишіть його особистісний портрет і виберіть зі списку якостей найсильніші і найбільш цінні.

Вказуйте тільки ті риси, які дійсно вам властиві. Брехня в резюме не допоможе отримати роботу, так як все одно все з'ясується на співбесіді або на початку роботи. Краще знайдіть з найбільш важливих якостей для вашої вакансії ті, які ви насправді маєте, і зробіть акцент на них.

Не вказуйте зайві якості, невідповідні вакансії, яка вас цікавить. Наприклад, рядовому фахівцю і командному співробітникові не потрібно писати про управлінські навички, а топ-менеджеру — про посидючість і старанність. Це скоріше скаже про нерозуміння специфіки роботи і невідповідність вакансії. Довгі списки різних якостей теж не потрібні і швидше відштовхнуть від вас увагу роботодавців.

Отже, ви вибрали потрібні риси, які покажуть ваші сильні сторони, як фахівця. Краще вказати не більше 3-5 якостей. І щоб зробити їх помітними, опишіть їх коротко, але яскраво. Наведіть факти з минулого успішного досвіду або конкретне застосування своїх якостей. Наприклад:

Нестандартне мислення — вмію генерувати нові ідеї, швидко приймати рішення в нестандартних ситуаціях, розробляти оригінальні концепції.

Хороший організатор — вмію з нуля організувати справи, розподіляти відповідальність, приймати рішення, знаходити потрібну інформацію і людей, доводити до результату.

Працюю на результат — організовувала виставки та заходи, вела проекти до завершення угод.

Подавайте ваші сильні сторони так, щоб роботодавець міг якомога яскравіше уявити вас на посаді, на яку ви претендуєте.

 

Такий підхід однозначно виділити ваше резюме серед інших, зі стандартним набором професійних якостей. І будьте впевнені — ви отримаєте результат у вигляді запрошення на зустріч.