Статті

Помилки при зміні роботи. Як не оступитися

Іноді при зміні роботи люди припускаються помилок, які заважають їм отримати нову роботу. Пошуки затягуються, і потім доводиться надолужувати згаяний час і професійні можливості. Щоб не потрапляти в такі ситуації, рекомендуємо уникати поширених помилок.

Різка зміна професії

Буває, настає розчарування в обраній спеціальності або професійне вигорання і людина зважується на кардинальний крок — залишити ненависну роботу і шукати себе на новому терені. У дуже багатьох випадках це не призводить до позитивних результатів. А все тому, що перед тим як зважитися на таку серйозну зміну, варто витратити певний період часу на аналіз своїх можливостей, здібностей, знань і навичок, і особистісного потенціалу. Чи підходить вам нова спеціальність? Чи достатньо вам нинішнього рівня знань і здібностей, чи є необхідність додаткового навчання і розвитку?

Наступним кроком має стати вивчення ситуації на ринку праці в обраній сфері, оцінка своїх перспектив і вимог до фахівців нової професії. Необхідно вибудувати чітку стратегію і кілька варіантів можливого розвитку в новій сфері, оцінюючи всі ризики, можливості і витрати. Якщо в результаті ви побачите більше плюсів — можна починати підготовку до зміни діяльності. Ідеальна тактика, якщо є можливість — почати реалізовуватися у новій професійній якості, не йдучи з поточної роботи. А з часом, оцінивши свої успіхи і зацікавивши потенційних замовників або роботодавців, сміливо та безпечно міняти роботу.

Конфліктне звільнення

Якщо робота вимотала, все дістало, обов'язки додаються, а зарплата залишається такою ж, та ще колеги і начальство переповнили чашу терпіння — може статися емоційний вибух, що переходить в скандал, і різке звільнення. Написати заяву в знак протесту і обурення — дуже необдуманий крок. Почавши пошуки нового місця роботи, ви можете зіткнутися з тим, що нові роботодавці і рекрутери будуть дзвонити вашому колишньому керівнику з проханням дати рекомендації і характеристику. Природно, чим гірше ви розлучилися, тим менше ймовірність, що вам дадуть пристойну рекомендацію, не кажучи вже про відзнаку ваших заслуги і достоїнств. До того ж про ваше скандальне звільнення розкажуть абсолютно з іншої позиції, що надасть вам дуже невтішний образ.

Звичайно, шанси отримати роботу після такого розвитку подій мінімальні. Так що будьте обережні, не звільняйтеся на емоціях, і намагайтеся завжди розлучитися з роботодавцем полюбовно. Адже практично в будь-якому випадку вам є за що подякувати керівництву і компанії, де ви пропрацювали якийсь час і отримали цінний досвід.

Неактивний пошук

Вирішивши змінити роботу, деякі фахівці обмежуються розміщенням резюме на одному з порталів і відправкою його в пару цікавих компаній. В інший час просто чекають відгуків і пропозицій. Така стратегія дає дуже мало результатів. Резюме потрібно як мінімум розмістити на кількох спеціалізованих порталах і регулярно їх оновлювати. А також постійно шукати нові вакансії.

Другий момент — багато хто ігнорує вакансії рекрутингових агентств і цим відмовляються від перспективних і цінних вакансій. На відміну від кадрових агентств, їх послуги для кандидатів безкоштовні, і в той же час вони пропонують вакансії гідних роботодавців, які і оплачують пошук фахівців. Варто не проминати такі шанси.

До того ж, використовуйте особисті контакти — повідомте знайомим, колишнім колегам і друзям, що шукаєте роботу. Інформація про вакансії і пошук співробітників до сих пір дуже активно передається саме через особисті знайомства. До того ж, можна використовувати для цих цілей і соціальні мережі. Друзі друзів та знайомих значно розширюють коло контактів, які можуть повідомити про потрібну вакансію або поділитися вашим резюме з зацікавленими особами.

Недооцінка свого резюме

У багатьох випадках люди не витрачають багато часу на складання якісного резюме. Створюють шаблонне резюме і відправляють його пачками на різні вакансії. Потім чекають запрошень на співбесіди, але дзвінків чомусь не отримують. Як би банально це не було, але працюють саме ці правила — складати резюме потрібно під конкретні вакансії, і подавати інформацію ефективно. Це означає, замість хитромудрих перерахувань посадових обов'язків яскраво і влучно описати не тільки свої функції, але і результати роботи та досягнення.

Оформити і упакувати себе як цінного фахівця з тим, щоб вас помітили і запросили на зустріч — це єдина необхідна мета резюме, тому сірим і безликим воно бути не повинно. Якщо воно «не працює» і запрошень немає — обов'язково витратьте час на його вдосконалення.

Провали на співбесіді

Якщо на співбесіди ви ходите, а пропозицій про роботу не отримуєте, можливо справа саме в невдалих інтерв'ю. Звичайно, рекрутери намагаються по максимуму розкрити кандидата і дізнатися про нього якомога більше. Ваша ж задача — подати тільки ту інформацію, яка покаже вас як цінного фахівця, здатного принести користь роботодавцю. Все інше, що може зашкодити вашій репутації і спотворити якимось чином враження необхідно залишити при собі. Тобто — не скаржитися на попереднього роботодавця, не ділитися негативними враженнями про колишню роботу, не говорити тільки про те, що ви хочете отримати на новому місці.

Рекрутери хочуть бачити активних, благополучних і ефективних фахівців, сповнених енергією і бажанням працювати на благо компанії, що стали б частиною успішної і цілеспрямованої команди. Акцентуйте свою самопрезентацію на тих якостях і навичках, які ви хочете реалізувати на новій посаді, щоб досягати розвитку компанії. Випромінюйте впевненість і успіх — і такого співробітника захоче отримати будь-яка компанія!