Статті

Нові професії та прогноз найбільш популярних вакансій на 2019 рік

Ринок професій в Україні змінюється швидко, переймаючи активні світові тенденції з усього світу. З'являються нові технології, послуги та потреби, а слідом за ними абсолютно нові професії і вакансії.

Щоб бути в ногу з часом і зорієнтуватися в найбільш перспективних напрямках, ми познайомимо вас з новими професіями та трендами останніх років.

В останні роки в бізнес-сфері з'явилися такі нові професії:

  • тренд-хантер або консультант по бізнес-ідеям — це креативна людина, яка шукає і відстежує нові ідеї для продуктів, дизайнів, у сфері бізнесу, моди і дизайну. Він знаходить те, що скоро стане модним трендом.
  • фахівці з неймінгу і слоганів — вони вигадують слогани, назви і легенди для продуктів, послуг, проектів і компаній в різних сферах діяльності — в бізнесі, політиці, шоу-бізнесі, в культурній та соціальній сфері.
  • бізнес-тренер і бізнес-консультант — в останні роки дуже затребувана професія в різних сферах бізнесу.
  • бренд-менеджер створює нестандартні рішення для нових продуктів і послуг.
  • GR-менеджер — це посередник між бізнес-організаціями та державними органами влади, представляє інтереси своєї компанії.

Чималий вплив на появу нових спеціальностей має ІТ-сфера. Саме вона зараз розвивається найбільш інтенсивно.

В ІТ-сфері в Україні з'явилися вакансії:

  • Криптовалютний консультант. Біткойн вже не такий популярний, як раніше, але розвиток криптовалютного ринку триває. Ті, хто був на ньому в перших рядах, встиг непогано заробити, а тепер — навчає нових учасників ринку. Також в рекрутингових агентствах були потрібні фахівці з майнінгу. Вони можуть бути брокерами або настроювачами обладнання для блокчейн-технологій.
  • Архітектор даних. Такі фахівці займаються аналізом великих обсягів інформації і на основі цього дають рекомендації щодо подальшого розвитку бізнесу. Для прийняття точних рішень вони користуються зібраною інформацією про клієнтів, відгуки і продажі, тенденції ринку.
  • Диспетчер каршерінгу. Сервісами спільного користування автомобілів дуже зручно користуватися, тому вони стають все більш популярними. Для тих, у кого немає грошей на покупку власного авто така послуга — прекрасна альтернатива для поїздок на роботу або по магазинах. В обов'язки диспетчера входить відстеження маршрутів автомобілів, вирішення конфліктних ситуацій і підбір авто для клієнта. Крім того, такі фахівці також повинні вміти надавати інформаційну підтримку.
  • Оператор дронів. Хоч ця спеціальність і не нова, в 2018 році вона перетворилася на масову. Багатьом компаніям потрібні люди, які не тільки керують безпілотним літальним апаратом, але і вміють проводити його техобслуговування. Зараз дрони використовуються не тільки для відеозйомки, але і для доставки вантажів і наукових досліджень.


Прогноз популярних професій на 2019 рік

Більшість нових і затребуваних професій стосуються бізнесу і ІТ-сфери. Ці галузі продовжують розвиватися, і за прогнозами експертів, фахівці в них будуть потрібні ще не один рік.

За припущеннями експертів, в нинішньому році в IT-сфері з'явиться більше вакансій для розробників додатків для Андроїд і iOS, а також UI/UX-дизайнерів, які займаються створенням інтерфейсів для сайтів і платформ.

Багато компаній готові запросити молодих фахівців на посаду тестувальників.

Також, за розрахунками рекрутингових агентств, так само залишаться популярними аналітики даних.

 

Все більше буде з'являтися міждисциплінарних професій, які об'єднують знання і навички з суміжних областей.

Сучасні бізнес-процеси стають все складнішими, що часто призводить до втрат. Компанії воліють мати в своєму штаті бізнес-аналітика, який допоможе реалізувати нові завдання і не допустити втрат.

Компаній на ринку чимало, тому за хорошу позицію йде досить жорстока боротьба. Для прийняття оптимальних рішень потрібен ризик-менеджер. Він займається обліком ринкових факторів і враховує потенційний ризик.

За допомогою проектного менеджера компанія виходить на абсолютно новий рівень. Він сприяє розвитку підприємства завдяки використанню інновацій.

Зростає потреба сучасних компаній в бізнес-тренерах, які допомагають навчати персонал і сприяють підвищенню якості роботи співробітників, і відповідно результатів бізнесу.

Також продовжують бути затребуваними спеціальності, пов'язані з просуванням бізнесу, рекламою і залученістю потенційної аудиторії: бренд-менеджери, SEO-фахівці, контент-менеджери, WEB-дизайнери, маркетологи і PR-фахівці.

 

З приходом на український ринок промислових іноземних компаній і в зв'язку з активним будівництвом в Україні постійно зростає попит на інженерів і архітекторів, які володіють сучасними технологіями та іноземними мовами.

Набирає розвитку і нова професія інженер з альтернативної енергетики, що займається розробкою і впровадженням альтернативних джерел енергії.

В цілому, більшість затребуваних вакансій зустрічаються в сферах, що розвиваються найбільш активно.