Статті

Попит на фахівців у різних регіонах

Ринок праці постійно коливається, до того ж, потрібність різних фахівців має свої відмінності в різних регіонах. Зорієнтуватися в тенденціях ринку праці в різних областях України допоможе ця стаття.

Які професії користуються найбільшим попитом

Сучасний ринок праці відрізняється професійним дисбалансом. Наприклад, 50% претендентів у службі зайнятості — це люди, які отримали вищу освіту. У великих містах ця цифра досягає 90%. Стає зрозумілим, що найбільш затребувані професії — ті, для яких не потрібно навчання у ВНЗ.

У даний час найбільший попит в Україні на такі спеціальності:

 • Виробничі спеціальності. Брак кадрів на виробничих підприємствах можна назвати катастрофічним. Через низький рівень заробітної плати, багато хто вважає за краще виїхати працювати за кордон. До того ж більшість дітей після школи йдуть здобувати вищу освіту, а в цей час попит на слюсарів, зварювальників та монтажників — дуже великий. Також зараз в Україні дуже затребувані пекарі, швачки, електромонтери, токарі та будівельники різних спеціальностей. І в тому числі є великий попит на фахівців агросфери.
 • Фінанси і бухгалтерія. Попит на ці спеціальності залишається стабільно високим. Основна вимога до кандидатів — висока кваліфікація і знання нових змін у податковому законодавстві. Також зросла потреба у фахівцях колекторських компаній і в сфері кредитування населення.
 • Менеджери. Дуже багато вакансій для професійних менеджерів з продажу, по роботі з клієнтами, менеджерів проектів і продакт-менеджерів. Оскільки бізнес у даний час як ніколи зацікавлений у залученні й утриманні клієнтів, розширенні ринку збуту і портфеля своїх продуктів або послуг.
 • Логістика. Великий попит на різних фахівців в сфері логістики (менеджери, експедитори, кур'єри, диспетчери, водії).
 • IT-спеціальності. Технології розвиваються дуже стрімко, тому в цій галузі є постійний попит на відповідних фахівців. Багато програмістів знаходять роботу за кордоном або працюють фрілансерами на іноземних замовників, тому в країні спостерігається брак досвідчених програмних розробників. Особливо активно розвивається сфера розробки мобільних додатків. Не менший попит на тестувальників, системних адміністраторів і фахівців технічної підтримки.
 • Маркетинг і реклама. Український бізнес розвивається, а значить, йому потрібна реклама. Більшість підприємств мають власні сайти, тому є великий попит на SMM-фахівців, інтернет-маркетологів і SEO-оптимізаторів.
 • HR-сфера. Зріс попит і на фахівців з підбору та навчання персоналу, оскільки багатьом компаніям потрібна допомога в розширенні штату, навчанні нових співробітників і утримання цінних фахівців.
 • Інженери й архітектори потрібні будівельній галузі та різним іноземним організаціям, які виходять на український ринок.
 • Медицина. Також в Україні є попит на лікарів, фармацевтів і медичних представників, і стабільно існує дефіцит молодшого медичного персоналу.
 • Освіта та переклади. Одними із затребуваних професій залишаються педагоги, також великою популярністю користуються викладачі іноземних мов і перекладачі рідкісних мов (особливо східних).

 

Найбільш популярні вакансії по областях

За словами українських бізнесменів, протягом 2019 року ділова активність буде збільшуватися. Передбачається значне зростання бізнесу у Львівській та Тернопільській областях. І стабільно кількість вакансій збільшується у великих містах.

Розглянемо вакансії, які найбільш затребувані в різних регіонах України:

 • Київ і область — спостерігається нестача менеджерів з продажу та по роботі з клієнтами, маркетологів, SMM-фахівців, ІТ-фахівців, юристів, бухгалтерів, педагогів, викладачів іноземних мов, фахівців з логістики, продавців (особливо продовольчих товарів), касирів, водіїв і будівельників.
 • У Харківській області потрібні фахівці в сфері транспорту і логістики, будівництва, виробництва, сільського господарства і роздрібної торгівлі.
 • Дніпропетровська область потребує технічних фахівців в області машинобудування і металургії, фахівців в області продажів В2С і В2В, бухгалтерів, інженерів і маркетологів, слюсарів, електрозварників і медичних працівників (лікарі і медсестри).
 • У Львівській області та інших західних областях потрібні виробничі працівники, технічні фахівці, спеціалісти ІТ сфери, маркетологи, менеджери з продажу, представники медичних компаній, швачки, водії, продавці, кухарі.
 • Одеська область і південні регіони потребують ІТ-фахівців, працівників будівельних професій, спеціалістів у сфері логістики і продажів, продавців, лікарів і держслужбовців.
 • Полтавській області та іншим центральним областям потрібні фахівці в області торгівлі і продажів, журналістики, виробничій сфері, спеціалісти в області комп'ютерних технологій (веб-програмісти, дизайнери, верстальники, фахівці з контекстної реклами і копірайтери), працівники сільського господарства та агробізнесу.
 • У великих містах (Одеса, Львів, Харків, Дніпро) потрібні бухгалтери, HR-фахівці, офісний персонал, банківські службовці, фахівці в IT галузі та працівники сфери обслуговування.