Статті

Телефонне інтерв’ю: про що говорити з рекрутером

Перед запрошенням на співбесіду рекрутери часто проводять первинне опитування по телефону. Для кандидатів це також гарна можливість дізнатися важливу інформацію про вакансії, щоб відсіяти невідповідні пропозиції та уникнути витрат часу на непотрібні зустрічі. Адже поїздки на співбесіди у великому місті віднімають чимало часу, а з великої кількості зустрічей лише кілька виявляються результативними.

Тому провівши ефективну телефонну розмову з рекрутером, ви зможете скоротити зайві поїздки на співбесіди і приділити час найперспективнішим вакансіям.

Попередня підготовка

Щоб дзвінок рекрутера не застав вас зненацька, підготуйте заздалегідь питання про майбутню роботу, які вам найбільш важливі, як і свої відповіді на основні питання по резюме. Бажано ставити не більше двох-трьох питань, які мають основне значення — все інше ви зможете дізнатися на співбесіді, якщо вакансія вас зацікавить.

 У телефонній розмові важливо бути лаконічним, задавати чіткі і зрозумілі питання, і так само відповідати – по суті і без зайвих подробиць. Це допоможе обом співрозмовникам отримати необхідну інформацію, не витрачаючи даремно час.

Ключова інформація

Відповівши на питання рекрутера, ви можете попросити приділити вам ще кілька хвилин і відповісти на ваші запитання. Часу на телефонну розмову відводиться не так багато, тому вам важливо дізнатися ключову інформацію, щоб визначитися чи будите ви розглядати вакансію далі.

Починати варто з уточнення функціоналу майбутньої посади. Що вам необхідно знати для розуміння своєї майбутньої роботи? Які основні обов'язки вам потрібно буде виконувати, за що відповідати, які функції будуть основними і віднімати основний обсяг часу і т.д. Це покаже ваш професійний і відповідальний підхід до роботи і зацікавленість в вакансії.

Після цього можна уточнити подробиці умов роботи. Запитуйте про принципово важливі для себе речі, наприклад: «Чи буде можливість брати відгули або йти раніше за потребою?» (на сесію, забрати дитину з садка і т.п.); «Що означає гнучкий робочий графік?»; питання по зарплаті.

Якщо вакансія зацікавила

Якщо відповіді по вакансії вас зацікавили і ви домовилися з рекрутером про зустріч, уточніть де знаходиться офіс компанії, як краще ви зможете дістатися, з ким вам доведеться розмовляти, чи потрібно мати при собі документи. Це дозволить вам легше зорієнтуватися, заздалегідь розрахувати час на дорогу і підготуватися до зустрічі.

Якщо ви не отримали відповіді

Буває рекрутери відмовляються відповідати на ваші питання через велику зайнятість, необхідність відповісти на інший дзвінок або йти на зустріч. У такому випадку рекомендуємо уточнити час, коли ви зможете зателефонувати для уточнення кількох питань (заздалегідь озвучте час на розмову не більше 5 хвилин). Якщо представник роботодавця і в цьому випадку відмовляється, пропонуючи все дізнатися на співбесіді — варто задуматися, чи є вагома причина для такої скритності.

Зазвичай порядні роботодавці не бояться розповісти про себе хоча б в двох фразах, щоб залучити гідних кандидатів і презентувати себе з кращого боку. Якщо компанія не займається секретної діяльністю, така відмова має насторожити здобувача, тому рекомендуємо в такому випадку хоча б постаратися дізнатися про компанію якомога більше інформації з інших джерел, або відкласти розгляд вакансії.

Результат

Проводячи телефонну розмову з рекрутером в такому ключі, ви зможете дізнатися багато про компанію роботодавця і про зміст вашої майбутньої роботи, заощадити свій час на невідповідні вакансії або краще підготуватися до співбесіди.

Якщо ж після розмови і призначення співбесіди ви, все обміркувавши, вирішили не витрачати час на вакансію – не забудьте про правила ввічливості і скасуйте зустріч заздалегідь. Співробітники компанії вам будуть вдячні, і ви залишите про себе гарне враження. Хто знає, можливо ви ще будете співпрацювати або вирішите розглянути вакансії цієї компанії в майбутньому.