Статті

Як підготуватися до онлайн-співбесіди

Зараз онлайн-співбесіди стали нормою і необхідністю. Але у них є як свої переваги, так і свої труднощі, до яких бажано підготуватися заздалегідь.

Щоб не отримати відмову через невдале інтерв'ю, ми рекомендуємо вивчити наші підказки щодо того, як підготуватися і успішно пройти співбесіду онлайн.

  1. Техніка і зв'язок

Всю апаратуру, яка знадобиться вам для зв'язку, потрібно обов'язково перевірити і протестувати перед співбесідою: веб-камеру, мікрофон або гарнітуру з навушниками, якість інтернет-з'єднання. Перевірте, щоб звук і зображення добре працювали під час дзвінка. Часто про це забувають, а потім виявляється, що онлайн-інтерв'ю неможливо провести через поганий звуку або відсутність відео.

  1. Підготуйтеся до форс-мажорів

На додаток до першого пункту рекомендуємо поруч з комп'ютером приготувати змінну гарнітуру або якісь додаткові пристрої, які можуть вас виручити, якщо під час онлайн-дзвінка щось вийде з ладу. Таке теж трапляється, і ви дуже виграєте в очах інтерв'юера, якщо йому не доведеться чекати, поки ви усунете проблему.

  1. Фон і освітлення

Ці моменти також бажано заздалегідь передбачити. Перевірте, який фон буде відображатися у веб-камері і виберіть оптимальний — проста стіна прекрасно підійде. Для гарного освітлення найкраще сідати навпроти вікна або джерела світла, при занадто яскравому сонці зашторити вікно. Головне, щоб на відео добре було видно ваше обличчя.

  1. Одяг і зовнішній вигляд

Тут все просто. Підбирається так само, як і для звичайної співбесіди, відповідно до вакансії і наявності дрес-коду. Зрозуміло, те, що ви виходите на зв'язок онлайн з дому, не означає, що можна проходити онлайн-співбесіду в домашньому одязі.

  1. Домашня обстановка

Подбайте про те, щоб під час дзвінка вам нічого не заважало і не відволікало вас та інтерв'юера. Наприклад, домашні тварини або маленькі діти. Попередьте близьких, щоб вас не турбували під час дзвінка. По можливості організуйте тишу в будинку. Можливо, це здається не таким важливим, однак рекрутери зізнаються, що часто це позначається на враженні про кандидата і на можливості провести ефективне інтерв'ю.

  1. Підготовка до інтерв’ю

До онлайн-інтерв'ю потрібно готуватися як і до будь-якого іншого виду співбесіди. Вивчіть інформацію про роботодавця, підготуйте питання рекрутеру, а також свої відповіді на ймовірні запитання. При онлайн-інтерв'ю у вас навіть є деяка перевага. Підготовлену інформацію або список питань ви можете тримати поруч з собою і при необхідності підглядати. Також продумайте, які документи або додаткова інформація може вам знадобитися, приготуйте блокнот і ручку для записів.

  1. Перед дзвінком

Незадовго до дзвінка проговоріть основні фрази зі своєї самопрезентації вголос. По-перше, це допоможе налаштуватися, а по-друге — зробить вашу промову впевненішою.

А безпосередньо перед дзвінком зробіть легку 5-хвилинну зарядку — наприклад, стрибки або біг на місці. Це допоможе підбадьоритися і привести себе в тонус. Під час розмови ви будете виглядати бадьорим і повним сил, а це завжди справляє позитивне враження.

І найголовніше — ваш настрій на успіх. Хороший позитивний настрій завжди справляє гарне враження на інтерв'юера — такі кандидати сприймаються більш благополучними, впевненими і працездатними. Саме таких співробітників наймають в першу чергу.

Бажаємо вам успішних співбесід!