*

Міжнародна рекрутингова компанія, що надає послуги з пошуку й підбору персоналу

Замовити послугу Надіслати резюме

Як зацікавити собою роботодавця, якщо тобі за 40

12.06.17, PowerPact HR Consulting

Багато хто вважає, що знайти хорошу роботу після 40 років дуже складно через конкуренцію з більш молодими претендентами. Дійсно, багато роботодавців звертають увагу на вік кандидатів. Але в багатьох випадках зрілий вік можна зробити своєю перевагою.

Незважаючи на те, що згідно із законом заборонено відмовляти кандидату через невідповідний вік, в реальності влаштуватися на хорошу і високооплачувану роботу «віковим» кандидатам часто заважають стереотипи, які склалися у суспільстві. Прийнято вважати, що люди старшого віку менш працездатні, повільно навчаються новому, частіше беруть лікарняні і непросто пристосовуються до нововведень і мінливих ситуацій в бізнесі.

Тому, щоб працевлаштування було успішним, важливо розвінчати ці «міфи», які можуть стати перешкодами у вашій роботі, та показати свої достоїнства і переваги, як в резюме, так і при особистій зустрічі.

Багатий досвід і професіоналізм

До 40-45 років ви напевно маєте багатий і різноманітний досвід в різних компаніях, а можливо і в декількох професійних областях. Але буде помилкою робити з резюме детальну автобіографію на 5 аркушів. Щоб показати свою цінність роботодавцю, в резюме варто виділити досвід і досягнення в тому напрямку, який відповідає вакансії, в якій ви зацікавлені, і грамотно його подати.

Якщо місць роботи було багато і не всі мають значення для нинішньої роботи, вкажіть їх коротко або узагальніть однієї, або декількома фразами. А в окремому блоці опишіть свій функціональний досвід і досягнення, отримані за весь трудовий шлях – саме ті, які важливі для потрібної вам посади. Наприклад, можна виділити такі блоки як: управлінський досвід, досвід в продажах, організаторський досвід, робота в обслуговуванні клієнтів, викладацька діяльність і т.д. Вказуйте все, що покаже ваше знання специфіки майбутньої роботи і вашої професійної сфери. Це допоможе роботодавцю побачити в вас саме того професіонала, якого він шукає.

Робіть акцент на сильних сторонах

Якщо ви зробили мудрий вибір на користь такої посади і області, в яких цінуються ваші знання і досвід, другий крок – це показати їх роботодавцю. Вказуйте в резюме і говоріть на співбесіді про свої унікальні і цінні знання, навики та уміння, про достоїнства і сильні сторони, які притаманні вам саме завдяки вашому багаторічному досвіду і зрілому віку. Розкажіть про ситуації, які показують прояв цих якостей і умінь у вашій робочій практиці. Наприклад, надійність, серйозне ставлення до роботи, сумлінність, вміння якісно працювати на результат, (що ви можете підтвердити минулими досягненнями), розвинені комунікативні навички, вміння бути гнучким і неконфліктний в колективі і т.п.

Не забудьте про особисті відомості, наприклад дорослі і самостійні діти та усталений побут є вашим плюсом, в порівнянні з молодими людьми. Можете мимохідь згадати про відсутність проблем (сімейних, фінансових або проблем зі здоров'ям), якщо це насправді так. Можливо, цим ви розвіє неозвучені побоювання інтерв'юерів.

Також вашими перевагами є розуміння, що вам потрібно від роботи, в якій роботі бачите себе, відсутність зайвої амбіційності і бажання швидкого кар'єрного росту, які властиві сучасним молодим працівникам. Покажіть, що ви зацікавлені в довгостроковому співробітництві і надійному роботодавці, і це є вашим основним пріоритетом.

Будьте сучасними

Важливо показати роботодавцям, що ви йдете в ногу з часом, вмієте користуватися сучасними програмами і пристроями (інтернет, скайп, е-мейл і т.д.), продовжуєте отримувати нові знання і навички. Великим плюсом буде, якщо ви час від часу відвідуєте семінари, підвищуєте кваліфікацію і орієнтуєтеся в нових знаннях у вашій області. Це допоможе розвіяти міф про те, що ви не здатні навчатися новому, і орієнтовані тільки на відсиджування робочих годин, чекаючи пенсії, а навпаки зацікавлені в активній роботі.

Зовнішній вигляд і внутрішній настрій

Велику роль відіграє сприйняття вашого цілісного образу. На співбесіді не акцентуйте увагу на віці, намагайтеся приділити увагу доглянутому зовнішнім виглядом і одязі, і своєму настрою. Завдяки впевненості в собі, бадьорому і життєрадісному вигляду, ви покажете себе молодим і сповненому сил, незважаючи на реальний вік. Те, як ви себе відчуваєте, безпосередньо впливає на сприйняття вас оточуючими.

Налаштовуйтеся на успіх, будьте впевненим, гнучким і активним при пошуку роботи – і позитивний результат вам забезпечений.